Home > General, Kauza Fénix > Okradeni v Řízkárně – I.

Okradeni v Řízkárně – I.

May 1st, 2018

https://vladimirkrulec.noblogs.org/files/2016/03/cropped-restaurace-%C5%98%C3%ADzk%C3%A1rna.jpg

Jedno obvinění v kauze Fénix II. se týká údajného vydírání provozovatele restaurace Řízkárna. Ve věci byla vyslechnuta celá řada svědků. Ke smůle Vladimíra Krulce však svědecké výpovědi nepotvrdili obvinění, ale znovu zopakovali známou pravdu, že v Řízkárně dochází k systematickému okrádání pracujících.

Následují části protokolu o výslechu svědka z 20. září 2016. Výslech provedla vyšetřovateka pplk. Mgr. Zlata Paláfiová za přítomnosti kpt. Bc. Jany Cettlové a obhájce obviněného Lukáše Borla.

Svědecká výpověď bývalé zaměstnankyně restaurace Řízkárna:

K celé věci bych uvedla následující. Nastoupila jsem do Řízkárny na základě inzerátu jako pomocná servírka. Myslím, že inzerát byl v Anonci. Odpracovala jsem přes 700 hodin. Pětset a něco mi zaplatil. Defakto celý červen 2014 mi nezaplatil.

Kolega mi ukázal na mobilu vyfocený jeden plakát. Bylo to od Mostecké solidární sítě. Podívala jsem se na internet. Zde byl příběh nějaké Aničky, kterou jsem já nezažila. Zavolala jsem na uvedené číslo. Ozvala se mi MSS, tak jsme si domluvili schůzku. Byl tam pan Borl z MSS a zástupci z Pražské solidární sítě. Pozvali mě na akci. Myslím, že to byo v prosinci 2014, kdy jsme šli jako skupinka do Řízkárny. Muži nesli transparenty a já požádala pana Borla aby šel se mnou k baru pro Krulce. Šla jsem si pro výplatu. Pan Krulec vyšel beze slov si mě vyfotil a poslal na nás policii. Vykázal nás z restaurace, takže jsme stáli venku na příjezdové cestě. Čekali jsme jestli Krulec přijde. Místo toho přijela policie. Ta nás kontrolovala a čekali jsme dál. Odhadem jsme zde byli dvě hodiny. Na transparentech bylo Za práci platí, Kruec neplatí svým zaměstnancům, Bojkotujte Řízkárnu. Bylo nás tam asi 15 osob.

Poté mi přišla pozvánka na další akci, které jsem se zůčastnila. Zde nás bylo asi 70. Bylo domluveno, že pár jedinců obsadí stoly, tzn, že si každý sedne k jednomu, něco si objedná a až bude tímto způsobem restaurace obsazena, tak ten zbytek tam dorazí  a budeme zde sedět tak dlouho, aby nikdo z hostů tam nemohl.

Když už jsme byli všichni uvnitř, sotva jsme si sedli, tak přijela policie. My jsme čekali na Krulce. Stále jsme s ním chtěli mluvit. Skandovali jsme “Za práci se platí.” Obsluhhující personál nám oznámil, že tam má rezervaci, ať opustíme restauraci. Stále jsme čekali na Krulce. Dali jsme mu ultimátum do celé hodiny. O tom jsme rozhodli společně. Když Krulec nepřišel, tak jsme se rozešli. Celou akci organizovala Mostecká solidární síť a Pražská solidární síť.

Pak jsem chtěla jít na další akci, kdy se plánovalo, že se bude zpívat. Že se udělá stánek s občerstvením. Stůl s pitím aby nám nebyla zima. To bylo někdy v lednu-únoru 2015. Chtěli jsme rozdávat letáky a tím odrazovat lidi, aby tam šli do té restaurace.

Jakým způsobem chtěla Mostecká solidární síť a Pražská solidární síť vymáhat peníze jsme se nebavili. Bavili jsme se pouze o petici s ultimáty a že budeme dělat ty protestní akce. Do dnešního dne jsem peníze od pana Krulce nedostala a vše řeší můj právník.

Otázka policejního orgánu:

Víte o tom, že jedním ze způsobů nátlaku na pana Krulce bylo zapálení jeho vozidel?

Odpověď:

Podle mého názoru to nebyl výsledek naší akce, ale někoho jiného.

Otázka policejního orgánu:

Říká vám něco Síť revolučních buněk a co? Byla nějakým způsobem zapojena do vaší kampaně?

Odpověď:

Četla jsem něco na internetu. Vůbec nevím co to je a do našich akcí nebyli zapojeni. Netuším co by tam dělali. 

__________________

Související odkazy:

 1. January 11th, 2021 at 13:42 | #1

  I must say that this blog helped me a lot for gaining a lot of information but it could be great help if you could list other blog commenting sites for travel websites.먹튀검증

 2. December 18th, 2020 at 07:41 | #2

  When I look at your blog site in Safari, 바둑이사이트it looks fine but바둑이게임
  when opening in Internet Explorer,골목게임 it has some overlapping.러닝게임
  I just wanted to give you a quick heads up!그레잇게임 Other then that,선시티게임
  fantastic blog!사설바둑이

 3. soksok
  November 12th, 2020 at 12:42 | #3

  this is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites.온라인카지노

 4. asjidjiad
  November 12th, 2020 at 12:41 | #4

  Nice information, valuable and excellent design, as share good stuff with good ideas and concepts.안전놀이터

Comments are closed.