Home > General, Kauza Fénix > Na RiseUp je policejní internacionála krátká

Na RiseUp je policejní internacionála krátká

https://images.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fwww.indybay.org%2Fuploads%2F2014%2F11%2F05%2Friseup-net.jpeg&f=1V anarchistickém prostředí je v oblibě e-mailová komunikace přes riseup.net, protože tato platforma zaručuje anonymitu a odmítá spolupráci s policií, soudy atd. Často se vedou debaty o tom, zda se můžeme na tuto záruku opravdu spolehnout. Vystává mnoho otázek. Kauza Fénix naštěstí na některé dokázala odpovědět. Přinesla třeba několik příkladů, že policie vážně nedokáže RiseUp.net prolomit a získat citlivé údaje o lidech, kteří využívají jejich služeb.

Platformu RiseUp.net ve svém článku kdysi představil Jan Hanuš. V drobných detailech je možná již neaktuální, ale v tom zásadním stále platný. Podívejme se ale nyní jak o RiseUp.net píše policie ve spisech kauzy Fénix.

Policie vyšetřuje několik případů při kterých byly použity e-maily založené na  riseup.net. Jedná se o desítky schránek. Ani v jediném případě se jí nepodařilo odhalit identitu uživatelů, ani získat přístup k jejich obsahu. Nutno zdůraznit, že na RiseUp.net není krátká je česká policie. Marné jsou i útoky “policejní internacionály.” Myšlena je spolupráce české policie s jejich kolegy z jiných zemí.

Policie od roku 2014 vyšetřuje, kdo odesal komuniké Sítě revolučních buněk. K tomu v jednom ze svých úředních záznamů uvádí:

K odeslání byly použity e-maily ze serveru riseup.net. Server a poštovní služby jsou určeny zejména pro aktivisty z řad anarchistického, antiautoritářského, antifašistického a radikálně-environmentálního hnutí.  Je znám pro důraz kladený na anonymitu uživatelů zejména v tom ohledu, že nejsou archivována data, především historie přístupů a obsahu schránky, není limitováno využití různých anonymizačních prostředků, např. TOR serverů a zároveň hlavička e-mailu je po odeslání serverem upravena tak tak, aby zobrazovala IP adresu odesílatele jako tzv. localhost a zabránila tak identifikaci odesílatele.

Zřejmě z toho důvodu byly e-mailové schránky serveru Riseup.net využity v celkem 45 případech od 28. 12. 2015 k anonymním oznámením o umístění nástražných výbušných systémů v restauraci Řízkárna. Série anonymních oznámení představuje tzv. druhou vlnu kampaně útoků proti restauraci a zaštituje ji tzv. Síť revolučních buněk. Cílem uvedených oznámení je omezit chod restaurace prostřednictvím evakuace a dále snižovat její pověst či oblíbenost, negativně ovlivnit klientelu a tím způsobovat obecně jak přímé, tak nepřímé škody.

Takto o RiseUp.net píší policejní vyšetřovatelé Václav Bartoš a Martin Janků. Vpodstatě tak vlastními slovy opakují, co správci RiseuUp.net deklarují na internetu. Dále navíc potvrzují, že nejsou schopni vyšetřováním získat, co by rádi. Jejich bezradnost potvrzují i další policisté jako třeba  vrchní komisaři Jaroslav Renda a Milan Kavka. Citujme zde část z jejich úředních záznamů.

Provozovatel riseup.net poskytuje e-mailové služby, chat služby a službu sdílení dat a uložitě dat. Smyslem poskytovaných služeb na tomto serveru je jejich anonymyzování, neboli naprostá nezjištitelnost osob, které za jednotlivími komunikačními prostředky stojí. S ohledem na všechny víše uvedené skutečnosti lze uvést, že komunikace probíhající přes systém “riseup.net” je pro orgány činné v trestním řízení zcela nedostupná. Žádné informace od uvedeného provozovatele nelze získat cestou mezinárodní policejní spolupráce ani cestou právní pomoci za užití ustanovení trestního řádu. Získání jakýchkoli informací vylučuje již sám účel, za jakým byl předmětný komunikační prostředek vytvořen.

Co k tomu dodat? Možná jen to, že ikdyž kauza Fénix nepříjemně zasáhla část anarchistického hnutí, zárověň se ukazuje, že nám dala i něco pozitivního. Zejména pak důležité informace o tom, co pro nás je či není bezpečné nebo co je či není vhodné používat. Platforma riseup.net zatím ve střetu s Fénixem obstála a to je velmi potěšující skutečnost. Mýtus všemocné policiie byl tak zase pořádně zpochybněn. Jen tak dál!

Policie dokáže mnoho, ale nedokáže vše. Každé gesto povstání tedy v sobě nese naději na výtězný boj. Proto bojujme a používejme riseup.net i další vhodné nástroje v rámci bezpečnostní kultury.

 1. January 30th, 2021 at 07:08 | #1

  Congratulation for this successful project. 토토사이트 Can you please share some pictures of the your project. I am going to share this post with my friends. 먹튀검증

 2. asvas
  January 13th, 2021 at 08:39 | #2

  We hope that this type of content will take time for more authors to research and write well. I am very impressed with your vision and insight 안전놀이터. I have a lot of the same type of content on my site. name is 토토사이트

 3. ascasc
  January 13th, 2021 at 08:39 | #3

  Nice to be visiting your blog once more, it has been months for me. Well this article that ive been waited for therefore long. i want this article to finish my assignment within the faculty, and 먹튀검증 has same topic together with your article. Thanks, nice share.

 4. afcafca
  January 12th, 2021 at 10:02 | #4

  From some point on, I am preparing to build my site while browsing various sites. It is now somewhat completed. If you are interested, please come to play with 바카라사이트!!

 5. January 12th, 2021 at 06:41 | #5

  I’ve been looking at your writing for a long time. Your writing has been of great help to me. Now I want to help you.메이저놀이터

 6. January 11th, 2021 at 05:27 | #6

  Nothing compares to Weber using Genesis sort of grills. That is certainly the type gas grills which have been that will always make sure that they deliver a high performance part of down interval.토토사이트

 7. December 30th, 2020 at 08:34 | #7

  awesome post. I’m a normal visitor of your web site and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I’ll be a frequent visitor for a long time.

 8. December 30th, 2020 at 08:33 | #8

  If you are going for finest contents like me, just go to see this web page daily because it gives feature contents, thanks

 9. December 18th, 2020 at 08:12 | #9

  I appreciate you for sharing!It was a very good post indeed. 선시티홀덤I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time.
  선시티포커Will surely come and visit this blog more often.바둑이게임
  Thanks for sharing The web site style is perfect, the articles is really great : D.온라인홀덤This is an article that I have been looking for for a long time, thank you very much for sharing it.
  I like it very much.사설바둑이

 10. December 18th, 2020 at 08:10 | #10

  선시티게임I’m truly enjoying the design and layout of your blog. 러닝게임It’s a very easy on the eyes which makes
  엔선시티게임it much more enjoyable for me to come here and visit more often.선시티바둑이 Did you hire out a developer to create your theme?
  선시티홀덤
  Fantastic work!골목게임This piece of writing will help the internet visitors for creating new blog or even a blog from start to end.현금바둑이

 11. November 28th, 2020 at 16:55 | #11

  Very good post! We will be linking to this particularly great content on our site. Keep up the great writing. 온카지노사이트인포

 12. 토토사이트
  November 27th, 2020 at 07:43 | #12

  Again, this is a very impressive topic. Thank you all the time. I’ve been reading your articles with interest from before. If possible, please visit my website and read my post and leave a comment. Have a good day!토토사이트

 13. November 21st, 2020 at 08:05 | #13

  Excellent article. I certainly appreciate this website. Stick with it! 토토

 14. November 20th, 2020 at 18:08 | #14

  This is really a great article and a great read for me. It’s my first visit to your blog and I have found it so useful and informative. Thank you

 15. November 20th, 2020 at 18:01 | #15

  Very interesting post.
  I like the fact that you brought out very interesting facts.

 16. November 20th, 2020 at 17:53 | #16

  I have learned huge knowledge from here. I am waiting for your updates

 17. November 20th, 2020 at 17:43 | #17

  Thankyou for yet another amazing article. The spot may simply anybody get that kind of advice such an perfect way of creating? I’ve got a demonstration every week, also I’m looking for this particular advice.I’m very satisfied to get visited your page and then anticipate so a lot more interesting times . Thank you for the information

 18. November 20th, 2020 at 17:39 | #18

  I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Fantastic work

 19. November 20th, 2020 at 16:16 | #19

  Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can’t wait to read lots of your posts.

 20. November 20th, 2020 at 16:09 | #20

  Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can’t wait to read lots of your posts.

 21. November 20th, 2020 at 16:02 | #21

  Easy to read and quite convincing. Thank you for writing this.

 22. November 20th, 2020 at 15:52 | #22

  Hey creator
  Such a significant number of things I love in this post.Glad I made a trip to gain some new useful knowledge.
  A debt of gratitude is in order for shearing such excellent data with us. it would be ideal if you continue posting.
  much obliged to you.

 23. November 20th, 2020 at 15:46 | #23

  Hey, I am so cheerful in the wake of perusing this extraordinary article Share my skill with companions and furthermore Wonderful work and inclusion! Keep up the extraordinary work,

 24. November 20th, 2020 at 15:38 | #24

  Thank you for sharing this wisdom. I read the blog it was just amazing. It’s going to help a lot of people. so keep writing this kind of article and help the people as much as you can….

 25. November 20th, 2020 at 15:29 | #25

  Hi, I am so happy after reading this great article Share my expertise with friends and also Wonderful work and coverage! Keep up the great work,

 26. November 20th, 2020 at 14:58 | #26

  Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.

 27. November 20th, 2020 at 14:50 | #27

  Very interesting post.
  I like the fact that you brought out very interesting facts.

 28. November 20th, 2020 at 14:43 | #28

  this is a really nice thanks for sharing this. wow, it is one very lengthy and contained really nice information.
  Every weekend i used to vissit this web page, as i wish for enjoyment, for the reason that this this web page conations really pleasant funny data too.

 29. November 20th, 2020 at 14:36 | #29

  Great job for publishing such a nice article. Your article isn’t only useful but it is additionally really informative. Thank you because you have been willing to share information with us. This is an extraordinary motivating article.I am basically satisfied with your great work.

 30. November 20th, 2020 at 14:20 | #30

  Great post!
  The information you have provided is valuable and I want to give you a huge thumbs up for it.
  Thanks for sharing it.

 31. October 30th, 2020 at 07:57 | #31

  It’s an remarkable post for all the web visitors; they will obtain advantage from it I am sure. 바카라사이트

 32. MTBOAN
  October 28th, 2020 at 07:50 | #32

  먹튀검증 What an interesting story! 먹튀검증I’m glad I finally found 안전놀이터what I was looking for.토토사이트 Thank you for letting me see this useful information. 꽁머니There’s a story on my site that you might find interesting. 꽁머니I really hope you visit once.안전놀이터 I will also visit this site often.스포츠중계 In addition, https://mtboan.com/COVID-19 is becoming a problem all over the world these days. 먹튀보안관 I hope there’s no harm to you and your family. 먹튀가디언 Thank youhttps://twiddeo.com/And, 먹튀검증토토사이트 Already 2020 is nearing the end. 메이저토토사이트 There were so many incidents this year. 사설토토 I am still feeling a lot of 토토사이트 inconvenience and birds due to 메이저토토사이트 the special virus. 먹튀사이트조회 It’s already getting a lot colder, so make sure to pack warm clothes. Please spend the rest of your life happy.

 33. MTBOAN
  October 28th, 2020 at 07:50 | #33

  토토레프리 Hello. First of all, 토토사이트 thank you for allowing me to read such a good post. I really enjoyed it! 먹튀 This content will be 먹튀검증업체 very helpful to me. 먹튀사이트 I live in another country, but your post impressed me deeply. I wish I had read this a little earlier. 메이저놀이터 You seem to have a great ability to write. I envy it so much. Because I’m actually running a 메이저놀이터 similar site. 사설토토 It’s not enough yet. 메이저사설토토 But there are many posts on my site that you might be interested in. Please visit me sometime 사설놀이터 and read my post. 안전놀이터 It must feel interesting. COVID-19 안전놀이터 is becoming a problem all over the world 먹튀검증 these days, and I’m worried if you 메이저토토사이트 and your country are okay. I hope there are no big problems. 토토사이트추천 Always be careful and have a nice day today. 토토사이트 Goodbye!https://elephonemobile.com/

 34. October 27th, 2020 at 13:25 | #34

  Actions speak louder than words.토토사이트

 35. October 27th, 2020 at 13:24 | #35

  Money can’t buy happiness and the best experiences don’t cost anything.안전놀이터

 36. October 27th, 2020 at 13:24 | #36

  Tis better to have loved and lost, than never to have loved at all먹튀검증

 37. October 13th, 2020 at 04:47 | #37

  This is a great article thanks for sharing this informative information. I will visit your blog regularly for some latest post. 50만원소액대출

 38. October 13th, 2020 at 04:46 | #38

  The post is written in very a good manner and it contains many useful information for me.
  모바일소액대출

 39. October 13th, 2020 at 04:45 | #39

  Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. 소액대출

 40. October 13th, 2020 at 04:44 | #40

  Very useful info. Hope to see more posts soon! 대출드림

 41. September 27th, 2020 at 09:26 | #41

  Hello my friend! I want to say that this post is awesome, nice written and include almost all important infos. I would like to see more posts like this. 파워볼사이트

 42. September 27th, 2020 at 09:24 | #42

  You actually make it seem really easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I believe I’d never understand. 바카라사이트

 43. September 27th, 2020 at 09:23 | #43

  Hey there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I’m not very technical but I can figure things out pretty quick 토토사이트

 44. September 22nd, 2020 at 11:24 | #44

  I truly appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again!

 45. September 21st, 2020 at 08:31 | #45

  Your content is valid and informative in my private opinion. You have truly done a great deal of research on this subject. Thanks for sharing it.

 46. May 11th, 2020 at 22:41 | #47

  Your article gave me motivation ~ I want to change my life

 47. May 11th, 2020 at 22:41 | #48

  Can i make a friend with you

 48. May 11th, 2020 at 22:39 | #49

  I see my favorite texts and articles here, and I want to share them with my friends

 49. May 11th, 2020 at 22:33 | #50

  i want share this blog to facebook

 50. May 11th, 2020 at 22:32 | #51

  can i share for my friend?

 51. May 11th, 2020 at 22:25 | #52

  nice blogger

 52. May 11th, 2020 at 22:24 | #53
 53. May 11th, 2020 at 22:23 | #54

  so love u blog

 54. May 11th, 2020 at 22:21 | #55

  i so like this blogger

 55. May 11th, 2020 at 22:14 | #56

  i love 2

 56. May 11th, 2020 at 22:13 | #57

  i love u

 1. September 25th, 2019 at 12:45 | #1
 2. January 3rd, 2020 at 17:22 | #2
 3. January 15th, 2020 at 15:22 | #3
 4. January 15th, 2020 at 18:55 | #4
 5. January 15th, 2020 at 21:27 | #5
 6. January 16th, 2020 at 00:58 | #6
 7. January 17th, 2020 at 00:04 | #7
 8. January 17th, 2020 at 02:31 | #8
 9. January 17th, 2020 at 14:53 | #9
 10. January 17th, 2020 at 19:47 | #10
 11. January 17th, 2020 at 22:36 | #11
 12. January 18th, 2020 at 10:08 | #12
 13. January 18th, 2020 at 15:08 | #13
 14. January 20th, 2020 at 02:42 | #14
 15. January 21st, 2020 at 02:52 | #15
 16. January 22nd, 2020 at 06:21 | #16
 17. January 23rd, 2020 at 14:26 | #17
 18. January 23rd, 2020 at 22:43 | #18
 19. January 24th, 2020 at 09:40 | #19
 20. January 24th, 2020 at 10:26 | #20
 21. January 24th, 2020 at 19:29 | #21
 22. January 24th, 2020 at 21:47 | #22
 23. January 26th, 2020 at 02:54 | #23
 24. January 27th, 2020 at 00:14 | #24
 25. January 27th, 2020 at 03:22 | #25
 26. January 28th, 2020 at 00:11 | #26
 27. January 28th, 2020 at 00:21 | #27
 28. January 29th, 2020 at 00:23 | #28
 29. January 29th, 2020 at 01:07 | #29
 30. January 29th, 2020 at 01:56 | #30
 31. January 29th, 2020 at 13:46 | #31
 32. January 29th, 2020 at 15:24 | #32
 33. January 30th, 2020 at 00:18 | #33
 34. January 30th, 2020 at 00:22 | #34
 35. January 30th, 2020 at 17:48 | #35
 36. January 31st, 2020 at 15:28 | #36
 37. January 31st, 2020 at 17:39 | #37
 38. February 3rd, 2020 at 00:18 | #38
 39. February 3rd, 2020 at 16:53 | #39
 40. February 5th, 2020 at 00:35 | #40
 41. February 5th, 2020 at 19:19 | #41
 42. February 6th, 2020 at 03:52 | #42
 43. February 7th, 2020 at 06:09 | #43
 44. February 7th, 2020 at 06:41 | #44
 45. February 9th, 2020 at 00:11 | #45
 46. February 9th, 2020 at 00:41 | #46
 47. February 12th, 2020 at 00:09 | #47
 48. February 14th, 2020 at 07:35 | #48
 49. February 15th, 2020 at 00:10 | #49
 50. February 20th, 2020 at 20:31 | #50
 51. February 21st, 2020 at 00:38 | #51
 52. February 23rd, 2020 at 00:17 | #52
 53. February 25th, 2020 at 15:51 | #53
 54. February 25th, 2020 at 17:18 | #54
 55. February 26th, 2020 at 13:32 | #55
 56. March 3rd, 2020 at 21:17 | #56
 57. March 4th, 2020 at 00:15 | #57
 58. March 6th, 2020 at 21:19 | #58
 59. March 9th, 2020 at 00:09 | #59
 60. March 9th, 2020 at 11:57 | #60
 61. March 9th, 2020 at 23:26 | #61
 62. March 10th, 2020 at 04:31 | #62
 63. March 10th, 2020 at 10:52 | #63
 64. March 12th, 2020 at 10:49 | #64
 65. March 13th, 2020 at 10:39 | #65
 66. March 18th, 2020 at 00:18 | #66
 67. March 18th, 2020 at 14:51 | #67
 68. March 19th, 2020 at 00:20 | #68
 69. March 21st, 2020 at 04:00 | #69
 70. March 22nd, 2020 at 00:13 | #70
 71. March 22nd, 2020 at 10:14 | #71
 72. March 24th, 2020 at 17:36 | #72
 73. March 25th, 2020 at 00:19 | #73
 74. March 25th, 2020 at 00:22 | #74
 75. March 25th, 2020 at 01:02 | #75
 76. March 25th, 2020 at 20:02 | #76
 77. March 28th, 2020 at 05:24 | #77
 78. March 28th, 2020 at 13:40 | #78
 79. March 28th, 2020 at 22:31 | #79
 80. March 29th, 2020 at 10:10 | #80
 81. March 31st, 2020 at 01:24 | #81
 82. March 31st, 2020 at 02:08 | #82
 83. March 31st, 2020 at 09:17 | #83
 84. March 31st, 2020 at 14:14 | #84
 85. March 31st, 2020 at 14:19 | #85
 86. April 1st, 2020 at 01:12 | #86
 87. April 1st, 2020 at 01:21 | #87
 88. April 2nd, 2020 at 03:56 | #88
 89. April 2nd, 2020 at 04:13 | #89
 90. April 2nd, 2020 at 04:47 | #90
 91. April 2nd, 2020 at 12:02 | #91
 92. April 4th, 2020 at 19:29 | #92
 93. April 5th, 2020 at 13:05 | #93
 94. April 7th, 2020 at 00:09 | #94
 95. April 7th, 2020 at 13:57 | #95
 96. April 7th, 2020 at 15:53 | #96
 97. April 8th, 2020 at 10:43 | #97
 98. April 9th, 2020 at 12:24 | #98
 99. April 10th, 2020 at 00:31 | #99
 100. April 16th, 2020 at 01:10 | #100
 101. April 18th, 2020 at 12:46 | #101
 102. April 18th, 2020 at 14:44 | #102
 103. April 19th, 2020 at 23:45 | #103
 104. April 20th, 2020 at 10:16 | #104
 105. April 22nd, 2020 at 00:22 | #105
 106. April 23rd, 2020 at 20:36 | #106
 107. April 24th, 2020 at 22:19 | #107
 108. April 25th, 2020 at 01:15 | #108
 109. April 26th, 2020 at 00:11 | #109
 110. April 26th, 2020 at 00:49 | #110
 111. April 26th, 2020 at 12:27 | #111
 112. April 27th, 2020 at 04:57 | #112
 113. April 27th, 2020 at 12:24 | #113
 114. April 29th, 2020 at 00:24 | #114
 115. April 29th, 2020 at 05:07 | #115
 116. April 30th, 2020 at 06:10 | #116
 117. April 30th, 2020 at 14:42 | #117
 118. May 2nd, 2020 at 18:13 | #118
 119. May 4th, 2020 at 05:42 | #119
 120. May 6th, 2020 at 10:53 | #120
 121. May 6th, 2020 at 11:26 | #121
 122. May 8th, 2020 at 00:11 | #122
 123. May 8th, 2020 at 00:21 | #123
 124. May 8th, 2020 at 17:09 | #124
 125. May 10th, 2020 at 04:11 | #125
 126. May 10th, 2020 at 05:01 | #126
 127. May 11th, 2020 at 00:13 | #127
 128. May 11th, 2020 at 00:36 | #128
 129. May 11th, 2020 at 01:09 | #129
 130. May 14th, 2020 at 05:21 | #130
 131. May 14th, 2020 at 06:47 | #131
 132. May 14th, 2020 at 08:30 | #132
 133. May 16th, 2020 at 00:09 | #133
 134. May 16th, 2020 at 00:24 | #134
 135. May 17th, 2020 at 04:04 | #135
 136. May 17th, 2020 at 04:48 | #136
 137. May 17th, 2020 at 06:26 | #137
 138. May 17th, 2020 at 07:09 | #138
 139. May 18th, 2020 at 22:30 | #139
 140. May 21st, 2020 at 21:13 | #140
 141. May 22nd, 2020 at 01:07 | #141
 142. May 24th, 2020 at 00:47 | #142
 143. May 24th, 2020 at 01:26 | #143
 144. May 26th, 2020 at 00:36 | #144
 145. May 26th, 2020 at 11:00 | #145
 146. May 26th, 2020 at 23:06 | #146
 147. May 28th, 2020 at 00:12 | #147
 148. May 29th, 2020 at 18:31 | #148
 149. May 29th, 2020 at 19:05 | #149
 150. May 30th, 2020 at 00:47 | #150
 151. June 1st, 2020 at 00:26 | #151
 152. June 1st, 2020 at 10:37 | #152
 153. June 2nd, 2020 at 04:12 | #153
 154. June 3rd, 2020 at 00:15 | #154
 155. June 3rd, 2020 at 00:23 | #155
 156. June 3rd, 2020 at 01:11 | #156
 157. June 3rd, 2020 at 02:09 | #157
 158. June 3rd, 2020 at 02:31 | #158
 159. June 4th, 2020 at 00:12 | #159
 160. June 7th, 2020 at 00:15 | #160
 161. June 7th, 2020 at 00:35 | #161
 162. June 8th, 2020 at 14:39 | #162
 163. June 9th, 2020 at 23:55 | #163
 164. June 11th, 2020 at 00:22 | #164
 165. June 12th, 2020 at 00:36 | #165
 166. June 12th, 2020 at 15:14 | #166
 167. June 14th, 2020 at 00:38 | #167
 168. June 14th, 2020 at 11:43 | #168
 169. June 15th, 2020 at 02:58 | #169
 170. June 17th, 2020 at 05:45 | #170
 171. June 18th, 2020 at 01:13 | #171
 172. June 21st, 2020 at 20:27 | #172
 173. June 22nd, 2020 at 02:22 | #173
 174. June 22nd, 2020 at 06:12 | #174
 175. June 22nd, 2020 at 07:56 | #175
 176. June 22nd, 2020 at 17:41 | #176
 177. June 23rd, 2020 at 02:08 | #177
 178. June 25th, 2020 at 00:13 | #178
 179. June 25th, 2020 at 09:31 | #179
 180. June 25th, 2020 at 12:56 | #180
 181. June 25th, 2020 at 17:46 | #181
 182. June 26th, 2020 at 01:46 | #182
 183. June 26th, 2020 at 10:26 | #183
 184. June 28th, 2020 at 00:12 | #184
 185. June 28th, 2020 at 01:06 | #185
 186. June 29th, 2020 at 00:20 | #186
 187. June 29th, 2020 at 01:14 | #187
 188. June 29th, 2020 at 04:36 | #188
 189. June 29th, 2020 at 05:27 | #189
 190. June 30th, 2020 at 17:42 | #190
 191. July 2nd, 2020 at 02:46 | #191
 192. July 2nd, 2020 at 19:32 | #192
 193. July 3rd, 2020 at 12:34 | #193
 194. July 4th, 2020 at 14:53 | #194
 195. July 4th, 2020 at 15:08 | #195
 196. July 5th, 2020 at 13:23 | #196
 197. July 6th, 2020 at 00:58 | #197
 198. July 8th, 2020 at 06:39 | #198
 199. July 8th, 2020 at 09:12 | #199
 200. July 8th, 2020 at 12:08 | #200
 201. July 8th, 2020 at 14:26 | #201
 202. July 8th, 2020 at 17:42 | #202
 203. July 8th, 2020 at 19:09 | #203
 204. July 9th, 2020 at 10:54 | #204
 205. July 9th, 2020 at 21:50 | #205
 206. July 12th, 2020 at 05:57 | #206
 207. July 15th, 2020 at 04:24 | #207
 208. July 16th, 2020 at 10:46 | #208
 209. July 17th, 2020 at 19:49 | #209
 210. July 18th, 2020 at 00:23 | #210
 211. July 20th, 2020 at 13:31 | #211
 212. July 20th, 2020 at 19:13 | #212
 213. July 21st, 2020 at 01:40 | #213
 214. July 22nd, 2020 at 16:00 | #214
 215. July 22nd, 2020 at 16:39 | #215
 216. July 23rd, 2020 at 05:41 | #216
 217. July 23rd, 2020 at 14:25 | #217
 218. July 23rd, 2020 at 20:35 | #218
 219. July 24th, 2020 at 05:39 | #219
 220. July 28th, 2020 at 00:24 | #220
 221. July 29th, 2020 at 08:59 | #221
 222. July 29th, 2020 at 09:01 | #222
 223. July 29th, 2020 at 10:01 | #223
 224. July 29th, 2020 at 10:36 | #224
 225. July 29th, 2020 at 11:56 | #225
 226. July 29th, 2020 at 12:26 | #226
 227. July 29th, 2020 at 12:35 | #227
 228. July 29th, 2020 at 13:36 | #228
 229. July 29th, 2020 at 15:41 | #229
 230. July 29th, 2020 at 15:52 | #230
 231. July 29th, 2020 at 16:50 | #231
 232. July 29th, 2020 at 17:49 | #232
 233. July 29th, 2020 at 18:42 | #233
 234. July 29th, 2020 at 19:58 | #234
 235. July 29th, 2020 at 22:46 | #235
 236. July 30th, 2020 at 00:26 | #236
 237. July 30th, 2020 at 01:20 | #237
 238. July 30th, 2020 at 03:11 | #238
 239. July 30th, 2020 at 03:49 | #239
 240. July 31st, 2020 at 08:40 | #240
 241. July 31st, 2020 at 14:30 | #241
 242. July 31st, 2020 at 21:53 | #242
 243. July 31st, 2020 at 23:19 | #243
 244. August 1st, 2020 at 00:58 | #244
 245. August 1st, 2020 at 02:07 | #245
 246. August 1st, 2020 at 03:41 | #246
 247. August 1st, 2020 at 04:46 | #247
 248. August 3rd, 2020 at 16:01 | #248
 249. August 3rd, 2020 at 19:13 | #249
 250. August 3rd, 2020 at 21:02 | #250
 251. August 3rd, 2020 at 22:42 | #251
 252. August 3rd, 2020 at 23:32 | #252
 253. August 5th, 2020 at 00:20 | #253
 254. August 5th, 2020 at 01:20 | #254
 255. August 5th, 2020 at 06:33 | #255
 256. August 6th, 2020 at 00:43 | #256
 257. August 6th, 2020 at 07:20 | #257
 258. August 6th, 2020 at 11:36 | #258
 259. August 6th, 2020 at 20:26 | #259
 260. August 7th, 2020 at 02:27 | #260
 261. August 7th, 2020 at 09:35 | #261
 262. August 7th, 2020 at 10:52 | #262
 263. August 8th, 2020 at 00:54 | #263
 264. August 8th, 2020 at 01:32 | #264
 265. August 8th, 2020 at 11:28 | #265
 266. August 8th, 2020 at 13:14 | #266
 267. August 9th, 2020 at 01:28 | #267
 268. August 9th, 2020 at 01:35 | #268
 269. August 9th, 2020 at 14:08 | #269
 270. August 10th, 2020 at 01:24 | #270
 271. August 11th, 2020 at 09:23 | #271
 272. August 11th, 2020 at 10:41 | #272
 273. August 11th, 2020 at 10:42 | #273
 274. August 11th, 2020 at 10:45 | #274
 275. August 11th, 2020 at 11:31 | #275
 276. August 11th, 2020 at 13:30 | #276
 277. August 11th, 2020 at 13:44 | #277
 278. August 11th, 2020 at 14:33 | #278
 279. August 13th, 2020 at 20:56 | #279
 280. August 13th, 2020 at 20:59 | #280
 281. August 13th, 2020 at 21:18 | #281
 282. August 13th, 2020 at 22:53 | #282
 283. August 13th, 2020 at 23:38 | #283
 284. August 14th, 2020 at 00:53 | #284
 285. August 14th, 2020 at 05:01 | #285
 286. August 14th, 2020 at 12:30 | #286
 287. August 14th, 2020 at 20:52 | #287
 288. August 14th, 2020 at 21:29 | #288
 289. August 14th, 2020 at 21:51 | #289
 290. August 15th, 2020 at 00:42 | #290
 291. August 15th, 2020 at 01:31 | #291
 292. August 15th, 2020 at 01:33 | #292
 293. September 1st, 2020 at 18:19 | #293
 294. September 1st, 2020 at 21:11 | #294
 295. September 2nd, 2020 at 01:22 | #295
 296. September 2nd, 2020 at 02:07 | #296
 297. September 2nd, 2020 at 05:59 | #297
 298. September 5th, 2020 at 05:35 | #298
 299. September 6th, 2020 at 15:51 | #299
 300. September 7th, 2020 at 13:42 | #300
 301. September 8th, 2020 at 04:42 | #301
 302. September 11th, 2020 at 17:56 | #302
 303. September 11th, 2020 at 18:19 | #303
 304. September 16th, 2020 at 12:20 | #304
 305. September 18th, 2020 at 14:23 | #305
 306. September 19th, 2020 at 09:30 | #306
 307. September 19th, 2020 at 22:12 | #307
 308. September 21st, 2020 at 12:40 | #308
 309. September 29th, 2020 at 14:33 | #309
 310. September 30th, 2020 at 13:59 | #310
 311. October 2nd, 2020 at 03:52 | #311
 312. October 14th, 2020 at 12:37 | #312
 313. November 4th, 2020 at 00:40 | #313
 314. November 5th, 2020 at 03:19 | #314
 315. November 9th, 2020 at 19:45 | #315
 316. November 11th, 2020 at 12:41 | #316
 317. November 17th, 2020 at 10:30 | #317
 318. November 19th, 2020 at 19:48 | #318
 319. November 22nd, 2020 at 00:15 | #319
 320. November 22nd, 2020 at 09:34 | #320
 321. November 25th, 2020 at 08:35 | #321
 322. November 28th, 2020 at 02:50 | #322
 323. November 28th, 2020 at 03:20 | #323
 324. December 1st, 2020 at 00:49 | #324
 325. December 6th, 2020 at 01:21 | #325