Home > General, Kauza Fénix, Praktické rady > Seznam.cz: Věrný sluha policie

Seznam.cz: Věrný sluha policie

January 3rd, 2018

What To Do When Your Email Gets Hacked - TechliciousV jednom článku jsem již odkryl skutečnost, jak vyšetřování kauzy Fénix potvrzuje spolehlivost platformy riseup.net. Nyní poukážu na to, jak server seznam.cz ochotně spolupracuje s policií a stává se tak nevhodným nástrojem pro komunikaci.

Martin Janků z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v dubnu 2015 zpracoval úřední záznam ve kterém je možné se dočíst několik znepokojivých věcí. Konkrétně třeba toto:

Na zákadě řádně provedených úkonů dle § 158d/3 tr. ř. Okresním soudem v Mostě ze dne 25.7. 2014 (V28/2014) byl získán obsah e-mailové schránky jméno.přijmení@seznam.cz, jejímž uživatelem je – jméno a příjmení …

Tato část úředního záznamu přiznává, že policii stačí předložit soudu byť i jen spekulativní podezření ze spáchání trestného činu aby bylo vydáno povolení k získání obsahu e-mailové schránky na serveru seznam.cz. Provozovatel pak ochotně obsah schránky policii vydá i bez svolení a vědomí uživatele.

Martin Janků dne 18. srpna 2015 obsah zmíněné schránky vyhodnotil v dalším úředním záznamu. Nevyplývá z něj, že by uživatel schránku používal k trestné činnosti. Pouze k běžné komunikaci s otcem, přáteli, redaktorem aktualne.cz a redaktorkou denikreferendum.cz.

Z principu nám ale vlastně může být jedno k čemu schránka slouží. Je to soukromá věc uživatele do které by nemělo být zasahováno. Zprostředkovatel elektronické komunikace, který umožnuje policii zasahovat do soukromí uživatelů je stejně zavrženíhodný jako policejní informátoři, agenti a práskači. Doporučuju proto každému obrátit se zády k serveru seznam.cz a raději užívat služeb platformy riseup.net, která zaručuje bezpečnou a anonymní komunikaci nepřístupnou pro policii.

 1. December 18th, 2020 at 08:09 | #1

  선시티게임I’m truly enjoying the design and layout of your blog. 러닝게임It’s a very easy on the eyes which makes
  엔선시티게임it much more enjoyable for me to come here and visit more often.선시티바둑이 Did you hire out a developer to create your theme?
  선시티홀덤
  Fantastic work!골목게임This piece of writing will help the internet visitors for creating new blog or even a blog from start to end.현금바둑이

 2. soksok
  November 12th, 2020 at 14:05 | #2

  this is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites.온라인카지노

 3. asjidjiad
  November 12th, 2020 at 14:03 | #3

  Nice information, valuable and excellent design, as share good stuff with good ideas and concepts.카지노사이트

 4. MTBOAN
  October 28th, 2020 at 07:54 | #4

  토토레프리 Your post really helped me a lot. 토토사이트 As an opportunity to read one article, 먹튀 I’m reading all your other posts. 먹튀검증업체 I found out 먹튀사이트 that you are a person with a lot of abilities. Your website is 메이저놀이터 full of really needed content. I envy you. I also run one of my websites. 메이저놀이터 It’s a little different from you, 사설토토 but many posts are registered on 메이저사설토토 my site, and I’m still writing them. The posts are being updated 사설놀이터 almost every week, 안전놀이터 so if you’re interested, visit them and read them. 안전놀이터 I’m sure it’ll help you, too. 먹튀검증 There are many problems happening all over the world these days, and I hope you don’t have any problems, 메이저토토사이트 and I hope you have a great day today. Thank you again for letting me read this, 토토사이트추천 and I’ll see you next time. 토토사이트 Good byehttps://elephonemobile.com/

 5. Josína
  January 8th, 2018 at 10:23 | #5

  To je mazec.

Comments are closed.