Home > General, Kauza Fénix, Praktické rady > Seznam.cz: Věrný sluha policie

Seznam.cz: Věrný sluha policie

What To Do When Your Email Gets Hacked - TechliciousV jednom článku jsem již odkryl skutečnost, jak vyšetřování kauzy Fénix potvrzuje spolehlivost platformy riseup.net. Nyní poukážu na to, jak server seznam.cz ochotně spolupracuje s policií a stává se tak nevhodným nástrojem pro komunikaci.

Martin Janků z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v dubnu 2015 zpracoval úřední záznam ve kterém je možné se dočíst několik znepokojivých věcí. Konkrétně třeba toto:

Na zákadě řádně provedených úkonů dle § 158d/3 tr. ř. Okresním soudem v Mostě ze dne 25.7. 2014 (V28/2014) byl získán obsah e-mailové schránky jméno.přijmení@seznam.cz, jejímž uživatelem je – jméno a příjmení …

Tato část úředního záznamu přiznává, že policii stačí předložit soudu byť i jen spekulativní podezření ze spáchání trestného činu aby bylo vydáno povolení k získání obsahu e-mailové schránky na serveru seznam.cz. Provozovatel pak ochotně obsah schránky policii vydá i bez svolení a vědomí uživatele.

Martin Janků dne 18. srpna 2015 obsah zmíněné schránky vyhodnotil v dalším úředním záznamu. Nevyplývá z něj, že by uživatel schránku používal k trestné činnosti. Pouze k běžné komunikaci s otcem, přáteli, redaktorem aktualne.cz a redaktorkou denikreferendum.cz.

Z principu nám ale vlastně může být jedno k čemu schránka slouží. Je to soukromá věc uživatele do které by nemělo být zasahováno. Zprostředkovatel elektronické komunikace, který umožnuje policii zasahovat do soukromí uživatelů je stejně zavrženíhodný jako policejní informátoři, agenti a práskači. Doporučuju proto každému obrátit se zády k serveru seznam.cz a raději užívat služeb platformy riseup.net, která zaručuje bezpečnou a anonymní komunikaci nepřístupnou pro policii.

  1. Josína
    January 8th, 2018 at 10:23 | #1

    To je mazec.

  1. No trackbacks yet.