Home > General, Převzaté > Squatterská databáze prázdných domů

Squatterská databáze prázdných domů

March 14th, 2018

Squat the world! Kraakverbod opgerot! | Fotoblog StreetartNa e-mail mi přišlo prohlášení nového projektu Squatterské databáze prázdných domů. Kopíruju sem celé toto prohlášení. 

File:Red-black-star.png

Život pro skomírající domy

Nedávné obsazení usedlosti Šatovka opět oživilo téma squattingu a my to vítáme, i když soud pro Prahu 6 nakonec vynesl rozsudek v případu devíti lidí, kteří v únoru 2018 obsadili chátrající usedlost. Soudkyně Alice Havlíková rozhodla, že mají vykonat 50 hodin obecně prospěšných prací. Rozsudek je zatím nepravomocný. Mezitím jsme se rozhodli, že nebudeme vyčkávat na odvolací soud a sami začneme s vykonáváním něčeho obecně prospěšného. A nezůstane u pouhých 50 hodin.

Nemůžeme souhlasit se soudkyní, že je správné squattertské aktivity trestat a posuzovat jako zločin. Ony totiž samy zločinům zabraňují. Dáváme ale soudu zapravdu, že obecně prospěšná činnost je potřebná. Proto také navazujeme na aktivity squatteského kolektivu ze Šatovky. Chceme podporovat squatting jako jednu z mnoha obecně prospěšných činností, které za podporu stojí z důvodu jejich pozitivní povahy.

Pokud domy chátrají a jsou bez využití, je přeci prospěšné zpřístupnit je veřejnosti. Prázdná budova slouží jen jako potrava pro dřevomorku, případně jako živná půda pro plíseň a spekulanty. Jinak řečeno není
nijak veřejně prospěšná. Stejná budova obsazená squatteským kolektivem však může sloužit k bydlení, kultuře, vzdělávání a umění. Squatting, ten z ruiny dělá centrum obecně prospěšných iniciativ. Rozjíždíme proto projekt Squtterské databáze prázdných domů. Jeho smyslem je shromažďovat informace o prázdných budovách a podněcovat k jejich obsazování. Chceme dát chátrajícím domům novou životní energii.

Pokud tedy někdo očekával, že soud s lidmi z obsazené Šatovky povede k zastavení squattingu, zmýlil se! Rozsudek proti těmto lidem v nás probudil touhu podporovat squatterskou, tedy obecně prospěšnou, činnost. Nemáme ve zvyku soudcům děkovat a projevovat vděčnost. Musíme však uznat, že rozsudek soudkyně Alice Havlíkové dal impuls naší squatterské aktivitě. Neděkujeme, ale pamatujeme. Bez Havlíkové by nebylo tohoto projektu. Ona podnítila jeho vznik a je teď na nás jakým životem bude žít. Každý může námi zveřejněné informace využít k obsazení prázdných budov. Každý může zaslat vlastní informace ke zveřejnění, aby jich využil někdo další.

Projekt squatterské databáze patří všem, kteří vidí, že zločinem není v budovách bydlet a tvořit, ale nechat je chátrat.

File:Red-black-star.png

barabizny.noblogs.org

Categories: General, Převzaté Tags:
 1. December 18th, 2020 at 07:52 | #1

  강남홀덤I truly adored perusing your web journal.홀덤잘하는법
  It was extremely all around wrote and straightforward. 비타민게임Not at all like different online journals
  I have perused which are truly not that good.홀덤바
  Thanks alot!pc바둑이

 2. asjidjiad
  November 12th, 2020 at 13:05 | #2

  Nice information, valuable and excellent design, as share good stuff with good ideas and concepts.안전놀이터

 3. asjidjiad
  November 12th, 2020 at 12:57 | #3

  this is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites.사설토토

Comments are closed.