Home > General, Kauza Fénix, Video > Příběhy policejních dezinformátorů: Konstrukce výbušných zařízení

Příběhy policejních dezinformátorů: Konstrukce výbušných zařízení

March 1st, 2018

Je vcelku známo, že policie má rozsáhlou síť informátorů. Kauza Fénix, ale odkryla také praktiky policejních dezinformátorů. Tedy těch policistů, kteří blábolí nesmysly a vydávají je za pravdivé informace. Potřebuje-li policie nějaké to soudní povolení nebo někoho obvinit, jsou pro ni rozšířené dezinformace snadným způsobem jak toho dosáhnout. Tady je jedna část z tohoto nekonečného příběhu.

Jistý Jiří Dreksler z ÚOOZ pomáhal zajistit odposlechy, které měli posloužit v kauze Fénix. V jednom z dokumentů usilujícího o prodloužení odposlechů Dreksler uvádí:

Aktivistický kemp organizovaný ve dnech 15. – 25. 6. 2012 představoval neveřejnou akci zaměřenou na propagaci metod aktivismu, kdy v rámci jeho konání byl přijat manuál “přímé akce”, jehož součástí je i konstrukce výbušných a zápalných zařízení, jenž byla cvičně v táboře sestavována. Manuál samotný je silně inspirován manuálem přímé akce militantní environmentální organizace Animal liberation front.

Tato dezinformace jistě dobře posloužila k prodloužení odposlechů. Jaká ale byla realita, je možné dopátrat z veřejně přístupných zdrojů. Aktivistický kemp organizovala Asociace Alerta, která na webu zvala k účasti. Nebyla to akce neveřejná, jak tvrdí Dreksler. Na stránkách se také psalo:

Asociace ALERTA zde bude vedle již dříve vydaných publikací prezentovat také novou publikaci s názvem Příručka pro přímou akci. – ZDROJ

Obsah publikace byl zkopírován z webu iniciativy GreenAction, kde se pospupně publikovali jednolivé části. V jedné z nich je upřesněn původ textu:

Příručka pro přímou akci je překladem publikace Direct Action Handbook, která vychází z britského radikálně environmentálního hnutí, jež se kultivovalo posledních dvacet let a získávalo zkušenosti během stovek úspěšných akcí. Příručka pokrývá především metody nenásilného odporu, které sehrály významnou úlohu nejen v britském environmentálním hnutí ale v celé britské historii.

Příručka distribuovaná na Aktivistickém kempu vyšla ve dvou verzích. Ke stažení je zde a zde. V obou verzích by čtenář marně hledal návod na konstrukci výbušných a zápalných zařízení. Nic takového tam totiž není.

Asociace Alerta v rozpisu programu uvedla, že v Aktivistickém kempu proběhne i workshop metody pro přímou akci (blokády, okupace atd.). Z následujícího videa je zjevné, že workshop byl o tom, jak připoutat ruce k trubkám během blokády. Žádné cvičné sestavování výbušného zařízení se nekonalo ani konat nemělo. Je to jen výplod fantazie policejních dezinformátorů.

Categories: General, Kauza Fénix, Video Tags:
 1. December 18th, 2020 at 07:55 | #1

  비타민게임Wow i can say this is another extraordinary article not surprisingly of this blog.
  홀덤바
  Bookmarked this website.. 홀덤잘하는법

 2. soksok
  November 12th, 2020 at 13:09 | #2

  Nice information, valuable and excellent design, as share good stuff with good ideas and concepts.실시간스포츠

 3. soksok
  November 12th, 2020 at 13:07 | #3

  this is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites.토토사이트

 4. MTBOAN
  October 28th, 2020 at 07:53 | #4

  먹튀검증 Hello! Nice to meet you. 먹튀검증First of all,안전놀이터 thank you very much for 토토사이트providing us with this variety of information. 꽁머니I think it’s information that can be used in many ways.안전놀이터 I can’t imagine how much effort you’ve made to write this. 스포츠중계Thank you for your hard work.꽁머니 I would appreciate it if you would continue to provide us with such information. In addition, https://mtboan.com/COVID-19 is becoming a problem all over the world these days. 먹튀보안관 I hope there’s no harm to you and your family. 먹튀가디언 Thank youhttps://twiddeo.com/ And, 먹튀검증토토사이트 Already 2020 is nearing the end. 메이저토토사이트 There were so many incidents this year. 사설토토 I am still feeling a lot of 토토사이트 inconvenience and birds due to 메이저토토사이트 the special virus. 먹튀사이트조회 It’s already getting a lot colder, so make sure to pack warm clothes. Please spend the rest of your life happy.

Comments are closed.